ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15152 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival otrlého diváka letos bude věnován dětem

0 Richard Winter 20.2.2015

Zlý večerníček, synthpop z vnějšího vesmíru, hodný i zlý Santa Claus, barbína vražená do slipů, motorové pily, vraždící vegetariáni, vůně prdu, incest, děti zabijáci, matky na pokraji nervového zhroucení a staří chlapi v maskáčích… To všechno čeká na příznivce okrajových filmových žánrů na 11. ročníku Festivalu otrlého diváka. Hlavní část přehlídky se odehraje od 3. do 8. března tradičně v žižkovském kině Aero.

Festival pak v ozvěnách dorazí také v pátek 13. března do brněnského kina Scala a na dva dny opanuje také královéhradecké Bio Central 27. až 28. března. “Otrlec se překulil přes první dekádu a na znamení věčného cyklu desítkové soustavy jsme se rozhodli letošní ročník zasvětit strastem i slastem dětství,” odhaluje téma letošního ročníku „Otrlé děti, otrlé dětství“ jeden ze stálých dramaturgů festivalu Jiří Flígl.

Přehlídka nabídne 17 projekcí jak starších filmů, tak více či méně očekávaných filmových novinek z kategorie braku, hororu, extrému, béček, péček a dalších okrajových žánrů.

Festival bude slavnostně zahájen 3. března ve 20:30 krvavou psychoromancí Hlasy (The Voices, USA 2014) íránsko-francouzské režisérky Marjane Satrapi. “Hlasy představují ten typ filmu, který si užijete tím více, čím méně o něm předem víte. Snad tedy postačí decentně naznačit, že za obsah hrdinovy ledničky by se nemusel stydět ani samotný Jeffrey Dahmer a že zásady úklidu domácnosti zřejmě odkoukal z nějakého dokumentu o dalším povedeném domácím kutilovi Edovi Geinovi,” komentuje otvírák Petr Šaroch.

Vůbec poprvé v historii festivalu bude jedna projekce přístupná pro publikum mladší patnácti let a dětští diváci na ní budou velmi vítáni. “To ale neznamená, že budeme pouštět jen tak ledajaký dětský film. Naopak, máme v plánu vystavit nejmladší generaci pravděpodobně nejhoršímu filmu pro děti v dějinách,” vysvětluje otec zakladatel festivalu David Čeněk.

Nedělní projekci filmu Santa si podmaňuje Marťany v originálním znění doprovodí mateřský hlas první dámy festivalu Samanthy Bifidus, která tentokrát bude tlumočit přímo do sálu, aby nezletilí diváci nebyli ve svém povyku omezováni sluchátky. Projekce pro děti otrlých rodičů proběhne v neděli 8. března od 16 hodin.

Oblíbený simultánní překlad nebude samozřejmě chybět ani u dalších filmů, tentokrát už opravdu jen pro dospělé: Zlý Večerníček, Odysea rockových mimozemšťanů a El Santo a orlice. Tradiční hvězdy simultánního překladu Samantha Bifidus a Josef Vokurka letos vystoupí také na pódiu, když se s dalšími členy otrlého týmu zhostí živého dabingu filmu Nejsmrtelnější kořist (Deadliest Prey, USA 2013).