ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4937 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Okoř byl zrušen

0 Redakce 26.7.2010

Tradiční Festival Okoř, který se konal v podhradí památného Okoře, byl pro letošní rok nečekaně zrušen. Akci, na které měli 21. srpna vystoupit mimo jiné Jana Kirschner, Lucie Bílá, Mig 21, Tomáš Klus a další, odvolala pořadatelka Hana Petřinová.

Důvodem jejího rozhodnutí jsou neustále se zvyšující požadavky zástupce majitele části pozemku. Ty by v důsledku poměrně zásadně zvedly cenu vstupenky pro diváky.

Hana Petřinová vydala ke svému rozhodnutí prohlášení, ve kterém píše: „Bohužel jsem nucena letošní ročník zrušit a konstatovat, že pod hradem Okoř pravděpodobně nebude ani žádné příště! Je mi to velice líto, ale stala jsem se obětí nekalého podnikatelského jednání zástupce majitele části pozemků v podhradí Okoře a přes usilovné jednání jsem neustále tlačena do neúnosných smluvních podmínek. Částka požadovaná za pronájem části louky, která se neustále zvyšuje, se stává zcela nemorálním požadavkem. Abych splnila megalomanské představy zástupce majitele pozemku, byla bych nucena zvýšit neúměrně vstupné na festival. Tím bych samozřejmě poškozovala, jak dlouholeté fanoušky a návštěvníky, tak vystupující skupiny. A byl by to pravděpodobně neslavný závěr oblíbené akce.

Pro příští rok bude Petřinová hledat pro akci jiné prostory. Vstupenky na letošní Festival Okoř lze vrátit v místě zakoupení.

JŠp