ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25181 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival NODO odložen na konec prázdnin

0 jsk 23.4.2020

Ostravské centrum nové hudby se přidává k těm organizátorům, kteří se přizpůsobili aktuálnímu dění ve světě. Červnový festival NODO se přesouvá na poslední prodloužený víkend v srpnu (28. – 30. 8.). „Inscenace, ve kterých byli obsazeni umělci a umělecké týmy z USA a Japonska, přesouváme na příští rok. Naopak, do letošního programu přibíráme jednu premiérovou inscenaci ze Slovenska a doufáme, že na konci léta realizaci festivalu již nic nebude bránit,“ říká Petr Kotík, zakladatel festivalu a klíčová osobnost světové scény nové hudby.

NODO 2020 uvede pět inscenací Ve světových premiérách bude možné zhlédnout opery Marka Keprta a tandemu Michal Rataj a Katharina Schmitt, scénické provedení monodramatu Richarda Ayrese, české premiéry vokální opery Any Sokolović a multižánrové opery Miro Tótha. Prodej permanentek bude spuštěn 15. června.

Ostravské centrum nové hudby spouští od 1. května online projekt The World – Ostravská banda Solos, a to na stránkách newmusicostrava.cz. V průběhu minimálně dvou měsíců budou každou středu exkluzivně publikovány minimálně dvě video/audio nahrávky sólových skladeb v provedení členů mezinárodní Ostravské bandy (na snímku) a sólistů dlouhodobě spolupracujících s Ostravským centrem.