ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12779 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival nabídne kompletní retrospektivu Miloše Formana

0 Petr Hašek 5.11.2012

Kompletní retrospektivu slavného režiséra Miloše Formana nabídne zájemcům festival, který se uskuteční při příležitosti jeho osmdesátin v kinosále Městské knihovny v Praze.

Přehlídku zahájí 7. prosince vpodvečer snímek Černý Petr a 13. prosince ji zakončí nezapomenutelný Amadeus v režisérském sestřihu.

Unikátní kompletní retrospektivou všech jeho filmů doplní například tři roky starý dokument Miloslava Šmídmajera Miloš Forman: Co tě nezabije, dokumentární snímek Viděno osmi, do něhož natočil u příležitosti olympijských her v Mnichově v roce 1972 pasáž věnovanou desetiboji, a patnáctiminutový film, který s jednou kamerou stojící na jednom místě natočilo v roce 1971 na festivalu FEST v Bělehradu osm mladých režisérů, mezi nimi i Forman. Uvedena bude i část dokumentárního televizního seriálu Zlatá šedesátá.

Přehlídku snímků držitele dvou Oscarů a řady dalších cen pořádá společnost Radka Production, která v roce 2009 produkovala jeho zatím poslední počin – záznam inscenace divadelní hry Dobře placená procházka, kterou se svými syny připravil v Národním divadle v Praze.

Sám Forman se přehlídky pravděpodobně nebude moci zúčastnit. Akce s retrospektivou Formanovy tvorby se na oslavu režisérových únorových kulatin konaly na řadě míst ve světě.

rwi