ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23635 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Mladí ladí jazz přivítá Jamese Holdena i Madison McFerrin

0 jsk 10.3.2020

Za necelý měsíc odstartuje mezinárodní hudební festival Mladí ladí jazz, aby opět během dubna ukázal, že jazz nemá hranice a je otevřen nejrůznějším hudebním žánrům a vlivům. To mu umožňuje nápaditá dramaturgie a rozhled, který její tvůrci mají jak na současné světové, tak domácí scéně.

Zahájení bude 5. dubna v pražském Paláci Akropolis patřit jednomu z nejzajímavějších britských elektronických mágů Jamesi Holdenovi a polskému freejazzovému talentu Wacławu Zimpelovi. O dva dny později 7. dubna v Rock Café představí svůj vzrušující mix experimentálního hip-hopu, jazzu, funku a progresivního soulu američtí The Lesson GK. V Jazz Docku vystoupí 10. dubna držitel Grammy, izraelsko-americký jazzman Oran Etkin. Na festivalu návštěvníci uslyší i nejmladší členku rodiny McFerrinů, zpěvačku a looperku Madison McFerrin (na snímku), která svým hlasem také zaplní 18. dubna Jazz Dock. Jarní mízu v dubnové hudební Praze pak 25. dubna rozproudí v Paláci Akropoli americké saxofonové techno jazz trio Moon Hooch.

Své zahraniční kolegy na koncertech podpoří jejich čeští, moravští i slovenští kolegové. Vystoupí Himalayan Dalai Lama, Jay Delver, Chocofly, Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý nebo Tygroo.