ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14145 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Letní Letná zaplní zahraniční hvězdy nového cirkusu

0 Petr Hašek 8.8.2012

Devátý ročník festivalu Letní Letná, který se v Letenských sadech uskuteční od 19. srpna do 2. září, obohatí zejména kanadské a francouzské hvězdy nového cirkusu.

Lákadlem bude kanadský soubor 7 Fingers, z Francie dorazí soubor Cirque Galapiat. Festivalové městečko s cirkusovými stany podle pořadatelů nabídne zábavu milovníkům atraktivních mezinárodních projektů i rodinám s dětmi.

Letošní ročník zahájí v neděli 19. srpna zdarma přístupné Festivalové entrée, připravené z několika uměleckých uskupení, jednotlivců a divadelně cirkusových výstupů v plenéru Letenského parku. Program Letní Letné oživí Slowshow Kabaret Le Petit Cheval Vandy Hybnerové, v němž vystoupí i Kateřina Krobová, Boris Hybner, Saša Rašilov, Jiří Ornest, Michal Pavlata, Jana Stryková, Tatiana Medvecká a Hana Seidlová.

Soubor 7 Fingers do Česka přijede poprvé. Přiveze představení La Vie, které kombinuje cirkusové umění s kabaretem, tancem a živou hudbou. Nabídne žonglování, akrobacii ve vzduchu, na lidech, šálách i řetězech. Jejich program ocenil i prestižní americký deník o divadle The Stage.

Soubor Cirque Galapiat přiveze výjimečné představení Risque ZérO, ve kterém hlavní roli hraje mistrovské žonglování s kužely, noži, sekyrkou, akrobacii a nebezpečné skoky, které se prolínají s živou hudbou, divadlem a humorem.

Jedinečný projekt připravují tři přední evropské soubory tohoto žánru – Cirkus Cirkör ze Švédska, Cahin Caha z Francie a domácí Cirk La Putyka. Kabaretní představení Lacrimae bude ochutnávkou z připravovaného třídílného projektu, který společně tvoří Tilde Björfors, Daniel Gulko a Rosťa Novák, principálové, režiséři a vůdčí osobnosti nového cirkusu.

rwi