ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11387 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Leoše Janáčka s Claire Both, Jessicou Cottis a dalšími

0 jsk 6.2.2024

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka zveřejnil program pro letošní rok. Na oslavy 170. výročí Janáčkova narození se od 30. května do 3. července sjede česká i světová interpretační, pěvecká a baletní špička.

Do Ostravy přijede například britská sopranistka Claire Booth, která se pyšní mimořádnou šíří repertoáru a mnoha oceňovanými operními výkony na prestižních pódiích. Zpívala mimo jiné také s americkými tělesy Boston Symphony Orchestra a Chicago Symphony Orchestra či Tokijskou filharmonií.

„V Ostravě vystoupí na zahajovacím koncertu Janáčkova festivalu, který bude poctou nejen Leoši Janáčkovi, ale také skvělým ženám. Symfonický orchestr Českého rozhlasu totiž povede australsko-britská dirigentka Jessica Cottis (na snímku), umělecká ředitelka a šéfdirigentka Canberra Symphony Orchestra,“ uvedl ředitel Mezinárodního hudebního festivalu (MHF) Leoše Janáčka Jaromír Javůrek.

Program je letos připraven do osmi míst Moravskoslezského kraje. Kromě Ostravy se mohou na koncerty těšit také posluchači v Opavě, Frýdku-Místku, Novém Jičíně, Příboře, Krnově, Ludgeřovicích a Hukvaldech. Všemi těmito místy se ponese dramaturgická linka špičkových ženských interpretek. Rezidenční umělkyní festivalu je inovativní cembalistka Barbara Maria Willi, označovaná za hudební vizionářku. V příborském kostele sv. Valentina vystoupí s uskupením, které povede a na barokní housle bude hrát prezident festivalu Tomáš Netopil.