ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5109 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Leoše Janáčka bude i poctou Smetanovi a Dvořákovi

0 jsk 22.5.2024

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka bude letos probíhat ve slavnostní atmosféře. Na oslavy 170. výročí Janáčkova narození se od 30. května do 3. července sjede česká i světová interpretační, pěvecká a baletní špička.

Slavit se bude také výjimečný Rok české hudby s připomínkou dalších velikánů, Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

K vrcholům letošního festivalového ročníku budou patřit nejen ostravské koncerty, ale také velký program „Vše nejlepší, Leoši!“, nové provedení Janáčkovy opery Káťa Kabanová nebo světová baletní premiéra „Návraty“ v Hukvaldech.

Do Ostravy přijede i britská sopranistka Claire Booth, která se pyšní mimořádnou šíří repertoáru a mnoha oceňovanými operními výkony na prestižních pódiích. Zpívala mimo jiné také s vynikajícími symfonickými tělesy Boston Symphony Orchestra, Chicago Symphony Orchestra či Tokijskou filharmonií. V Ostravě vystoupí na zahajovacím koncertu Janáčkova festivalu, který bude 30. 5. v Divadle Antonína Dvořáka poctou nejen Leoši Janáčkovi, ale také skvělým ženám interpretkám. Symfonický orchestr Českého rozhlasu totiž povede australsko-britská dirigentka Jessica Cottis (na snímku), umělecká ředitelka a šéfdirigentka Canberra Symphony Orchestra.