ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17346 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Landscape upozorní na krásu míst Prahy

0 jsk 4.6.2024

Landscape festival se vrací do Prahy. Po loňském ročníku na Vysočině jej bude hostit česká metropole a jako v předchozí dekádě bude mít zázemí v budově Nákladového nádraží Žižkov. Od 13. června do konce září oživí Žižkov a část Malešic více něž dvě desítky site-specific architektonických intervencí a uměleckých instalací.

Festival se tradičně věnuje širším souvislostem architektury, krajiny, veřejného prostoru a umění. Jeho cílem tak není pouhé zpestření městské krajiny během léta, ale nabídka a hledání možností využití veřejných míst, ať už se jedná o místa pro zábavu nebo relaxaci. K hrám i sportu bude například sloužit dvanáctimetrová kladina od Mjölk architekti, kteří jsou autory i dřevěné pergoly, jež bude naopak sloužit odpočinku.

Nami Ňami studio myslí na nejmenší a v rámci festivalu bude sloužit dětským hrám jejich instalace Nami play nabízející alternativní pohled na místa pro hru. Převážně z recyklovaného materiálu pro Landscape festival vytvořil další monumentální objekt Jan Zdvořák, Elhl & Koumar architekti jsou pak autory dočasného altánu na Jarově.

K posezení kolemjdoucí vyzve obří křeslo od Zdeňka Ruffera (na snímku), na civilizační odpad pak upozorní dvojice umělců Aleš Hnízdil a Aleš Kurz. Do festivalu se letos dále zapojí například Dagmar Šubrtová, Anna Beata Háblová, MOD architekti, Epos 257, studia Prague Idiots nebo zerozero.

Své vize nabídnou i studenti AVU z ateliérů intermedia I a intermedia II. Festivalová trasa propojí Nákladové nádraží Žižkov a Malešický les. Landscape festival připravil kurátorský tým Anna Borovská, Lada Kolaříková a Dan Merta.

Tagy: