ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23046 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival La Película začne příští týden

0 Redakce 7.2.2018

Třináctý ročníku festivalu španělských filmů La Película odstartuje v Praze příští týden – v úterý 13. února. Do neděle 18. února představí divákům bez mála dvě desítky filmů.

Poté se festival od 20. do 22. února přesune do ostravského Minikina a od 26. do 28. února si španělské filmy budou moci vychutnat diváci v Bio Central v Hradci Králové. Na závěr, od 2. do 4. března, bude španělština znít v brněnském kině Scala. Diváci se mohou těšit na žánrově pestrou ochutnávku aktuální filmové produkce Španělska, Mexika, Venezuely či Panamy.

Slavnostní zahájení v úterý 13. února bude patřit snímku Pozdě na hněv (Tarde para la ira). Tento napínavý thriller o pomstě od režiséra Raúla Arévala se zařadil mezi španělské filmové události roku 2017. Z 11 nominací na španělské výroční filmové ceny Goya 2017 si odnesl 4 sošky včetně té za nejlepší film. Celou řadu cen i nominací z domácích i zahraničních festivalů si odnesl snímek El Inca. Strhující příběh o venezuelském boxerském šampionovi, který nikdy neprohrál jediný zápas, pouze ten, který vedl sám se sebou.

Pozornosti by neměl uniknout ani horor Veronika (Verónica – na snímku) režiséra Paca Plazy, který se podílel i na dnes již kultovní hororové sérii Rec, či film Selfíčko (Selfie) těžící z nejlepší španělské tradice politické komedie. Program představí i jednu z nejvýraznějších osobností španělské kinematografie – Carlose Sauru. Bude uveden nový jedinečný dokument s přiléhavým názvem Saurovi (Saura(s)).