ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6053 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Krumlov přivítá Plácida Dominga

0 jsk 20.12.2023

Festival Krumlov, jeden z předních festivalů klasické hudby v České republice, připravil jedinečný koncertní zážitek pro všechny milovníky opery. 13. července 2024 se na pódium v malebné scenérii Městského parku v Českém Krumlově postaví jedna z největších hudebních legend, baritonista Plácido Domingo.

Nezapomenutelný večer nazvaný Operní gala představí Plácida Dominga ve výběru jeho nejoblíbenějších operních melodií. Diváci tak budou moci zažít jeho výjimečný hlas a umění naživo po třech letech, kdy se na Festivalu Krumlov a také v České republice představil naposledy.

Na koncertě vystoupí společně se španělskou sopranistkou Serenou Saenz, která mj. na soutěži Operalia 2022 vyhrála cenu Zarzuela Prix a v letošním roce debutovala ve Vídeňske státní opeře, a českou mezzosopranistkou Ester Pavlů, která pravidelně vystupuje ve Vídni i ve Státní opeře v Praze. Orchestr PKF – Prague Philharmonia povede italský dirigent Alessandro Crudele.

Koncert bude součástí 33. ročníku Festivalu Krumlov, který v devatenácti koncertech na třinácti okouzlujících lokacích Českého Krumlova a jižních Čech propojí klasickou hudbu a další umělecké formy, jako je balet, scénografie či malba.

Kromě Plácida Dominga na festivalu vystoupí v českém debutu houslistka Esther Abrami a akordeonistka Ksenija Sidorová společně s hornistou a dirigentem Radkem Baborákem. Oslnivá baletní choreografie Jiřího Bubeníčka zarámuje zahajovací a závěrečný koncert. Festival nabídne kromě komorních koncertů výrazných českých a světových interpretů také inscenaci barokní opery v barokním divadle, symfonická díla, hudbu Hollywoodu, operety a světový muzikálu.