ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28553 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Krumlov oznámil program

0 jsk 7.12.2023

Devatenáct koncertů hlavního programu 33. ročníku Festivalu Krumlov od 12. července do 3. srpna propojuje téma Múzy inspirující a tvořící.

Festival divákům přiblíží tvůrčí vzplanutí, která vedla ke vzniku velkých děl klasické hudby, ať to byla vášeň ke konkrétní femme fatale, nebo inspirace českou krajinou, národní hrdostí, či historií. Do Českého Krumlova zavítají také dnešní „Múzy“, významné umělkyně současnosti.

„Pozoruhodné ženy vystoupí i v rolích, ve kterých je stále ještě nevídáme často – ať je to dirigentka, režisérka, či hudební skladatelka. Festival svým hlavním i doprovodným programem oslaví také Rok české hudby. Kromě výročí Bedřicha Smetany, kterému věnuje nejen zahajovací koncert, letos v programu obzvlášť vynikne tvorba českých skladatelů a skladatelek. Velkolepá závěrečná baletně-hudební produkce připomene ještě jedno světové jubileum – 460 let od narození dramatika Williama Shakespeara,“ přibližuje dramaturgii festivalu ředitelka Gabriela Rachidi.

Pozvání na festival přijali významní sólisté a sólistky: vycházející hvězda, mladá houslistka Esther Abrami vystoupí na svém českém debutu společně s mladými vítězi soutěže Virtuosos V4+. Rovněž poprvé se českému publiku představí akordeonistka Ksenija Sidorová v jihoamericky laděném programu s hornistou a dirigentem Radkem Baborákem. Jak je pro festival typické, opět ve své dramaturgii propojuje hudbu a další umělecký obory. Naváže na loňskou spolupráci s renomovaným choreografem Jiřím Bubeníčkem, který se svým souborem Les Ballets Bubeníček podtrhne zahajovací a závěrečný koncert baletní choreografií. Mezi další významné umělce budou patřit pěvci koncertu Italská noc: Operní gala. Jejich jména pořadatelé odtajní během následujících dní.