ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18006 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival KRRR! nabídne snímky ze 70 milimetrů širokého filmového pásu

0 Richard Winter 8.4.2013

Festival filmů promítaných ze 70 milimetrů širokého filmového pásu KRRR! nabídne v Krnově na Bruntálsku. Devět celovečerních filmů a několik fragmentů z dalších snímků nabídne festival KRRR! filmů promítaných ze 70 milimetrů širokého filmového pásu. V krnovském kině Mír 70 osmý ročník akce startuje 12. a skončí 14. dubna.

Přehlídka má podle organizátorů za úkol připomenout ve střední Evropě už nepoužívaný formát filmové kopie, který oslňoval návštěvníky brilantním zobrazením detailů a ve své době nepřekonatelným prostorovým zvukem. Z klasického celuloidového pásu se v krnovském kině Mír 70 budou promítat například populární snímky, jako jsou Indiana Jones a Poslední křížová výprava, snímek 2010: Druhá vesmírná odysea či další kosmickou klasiku Star Wars: Epizoda 6 – Návrat Jediů. Všechny filmy budou uvedeny v původním znění s českými titulky.

Organizátoři se stejně jako v předchozích letech snaží sehnat filmy, které v době svého uvedení vzbudily mimořádný ohlas a jejichž uvedení na velké filmové plátno je dnes málo pravděpodobné. V těchto dnech do Krnova svážejí filmové pásy. Celkem se bude jednat o 600 kilogramů tohoto materiálu. Pokud by se filmy rozmotaly, spojily by města Krnov a Zlaté Hory vzdálené od sebe 40 kilometrů.

Tagy: , ,