ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29527 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Knižní lázně připomene i Kunderu

0 jsk 14.7.2023

Již počtvrté bude letos pečovat o duševní zdraví svých návštěvníků formou „literárního wellbeingu“, tedy příjemně stráveného času ve společnosti knih, festival Knižní lázně. Třídenní letní akce pojatá jako setkání malých knižní nakladatelů, knihkupců a čtenářů oživí od 21. do 23. července Hlavní lázeňskou kolonádu v Mariánských Lázních.

Organizátoři festivalu reagují na úmrtí spisovatele Milana Kundery a připomenou jeho dílo formou diskuse s novinářem Petrem Fischerem. Ambasadory letošního ročníku jsou herečka Barbora Seidlová a spisovatel a básník Petr Borkovec (na snímku). Jako hosté letošních Knižních lázní se představí například spisovatelka a novinářka Magdaléna Platzová, básník Radek Malý, knižní influencerka Karolína Zoe Meixnerová či spisovatel Jindřich Mann-Aškenazy.

Zájemci z řad veřejnosti se mohou zúčastnit básnické soutěže, stačí napsat báseň na téma Noc v hotelu v rozsahu maximálně dvou slok a zaslat ji do 19. července na [email protected]. Vítěz, jehož vybere odborná porota, získá kromě jiných cen pozvánku na letošní zahájení festivalu Knižní lázně včetně ubytování v jednom z hotelů v Mariánských Lázních.

(foto: Jana Plavec)