ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26439 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Grape nachystal menší verzi

0 jsk 29.7.2020

Festival Grape se kvůli kapacitním omezením souvisejícím s pandemií koronaviru v původní podobě na letišti nemohl uskutečnit, a tak se bude v Piešťanech konat alespoň jeho miniverze v městském parku. Akce s názvem Park duševního zdraví proběhne od 6. do 8. srpna, tedy bude trvat o jeden den déle než velký Grape.

„Název jsme pojali tak trošku s odlehčením, ale v podstatě to znamená, že chceme lidem opět vrátit pocit pohody a návratu do běžného života poté, co museli několik měsíců sedět zavření doma bez možnosti kulturního vyžití,“ říká za organizátory Ján Trstenský.

Každý festivalový den se ve starém amfiteátru uskuteční koncerty tří slovenských skupin, přičemž kapacita prostoru je devět set návštěvníků. Ve čtvrtek 6. srpna vystoupí Le Payaco, Modré hory a Fallgrapp a v pátek (7. 8.) Bad Karma Boy, Ultrazvuk a Para. V sobotu (8. 8.) se představí Medial Banana, Gleb a o vyvrcholení akce se postará kapela Billy Barman (na snímku), pro kterou je Grape v podstatě domácím festivalem. Spolu s Trstenský je totiž jeho zakladatelem a organizátorem zpěvák Juraj Podmanický.