ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31238 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival filmové a scénické hudby Movieng Music 2012 začne 15. listopadu

0 Petr Hašek 11.10.2012

Letošní ročník Mezinárodního festivalu filmové a scénické hudby Movieng Music 2012 se koná od 15. do 18. listopadu v Kroměříži.

Během akce bude mimo jiné promítnut film Rona Frickeho a Marka Magidsona s názvem Samsara, který společnost D-Cinema uvede 25. října.

Spoluautorkou hudby k filmu Samsara je Lisa Gerrardová, která 10. října vystoupila na koncertu v Praze jako členka projektu Dead Can Dance. Australská skladatelka a zpěvačka proslulá svým éterickým hlasem se na festivalu v Kroměříži představí také jako herečka a autorka hudby ve španělském snímku El nino de la luna, který se v programu objeví 18. listopadu.

Jediný domácí filmový festival, který je výhradně věnován důležité roli hudby a hudebního skladatele v procesu filmové a nově i scénické tvorby, se v Kroměříži koná podruhé. Zatímco první ročník Movieng Music byl zaměřen především na polskou filmovou hudbu, letos bude program soustředěn zejména na českou filmovou a scénickou hudbu, ale také osobnosti světové hudby.

V tomto ročníku Movieng Music nabídne více workshopů, besed a přednášek. Jeho součástí bude středoškolský výchovný projekt Artediem. Zájemci mohou vidět filmy Samsara, O Apóstolo, El Nino de la Luna, Toward to Within, Koyannisqatsi, Oceány, Spalovač mrtvol a Protektor a seznámit se s tvorbou osobností, jakými jsou Ron Fricke, Phil Glass, Lisa Gerrardová, Mark Magidson, Xavi Font, Vladimír Franz nebo Jan Dušek. Součástí akce bude také telemost se skladatelem Janem Hammerem, autorem hudby k filmu Cowboy Cocaine, který se rovněž objeví na festivalu.

Na koncertech mimo jiné zahrají Eliška Band Jana Budaře, Midi Lidi, Johanband, Miloš Orson Štědroň a ruská Hvarna. Slavnostní otevření festivalu se koná 16. listopadu v režii Pražského filmového orchestru, který pod vedením dirigenta Jiřího Korynty uvede známé skladby z hollywoodských filmů.

rwi