ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5201 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival experimentálního výtvarného divadla ANPU bude opět na Kampě

0 Redakce 24.5.2011

Od pátku 3. do neděle 12. června s v Praze uskuteční už šestý ročník festivalu experimentálního výtvarného divadla ANPU. Odehraje se opět v divadelním šapitó: barevný stan pro až 170 diváků vyroste už druhým rokem v parku Kampa.
Program nabídne představení pro celé rodiny, pro děti i pro dospělé, včetně premiéry nové hry Zapovězená komnata s Kateřinou Herčíkovou-Hrachovcovou v hlavní roli. Poprvé se představí i zábavný kabaret La Chámbre separeé.

Vstupenky na všechny akce v cenách od 80 do 250 korun budou v prodeji přímo na místě v divadelním baru. Večerní představení začínají ve 20:00, dopoledne budou patřit hlavně školním dětem. Jak říká principálka divadla Bela Schenková, festival představí nejoblíbenější hry divadla ANPU a už tradičně ho zahájí novinka – letos hra Zapovězená komnata.

"Představení vzniklo na motivy povídky Krvavá komnata slavné britské autorky Angely Carter a nese se v duchu magického realismu," uvedla Bela Schenková, která je zároveň autorkou scénáře a režisérkou hry. Účinkují v ní Kateřina Herčíková-Hrachovcová, Petr Stach, Ondřej Černý, Richard Trsťan, Bela Schenková a také bluesmanka Jana Štromská. Ta k představení složila i živě zahraný hudební doprovod a v rámci festivalu bude mít také samostatný koncert.

Festival uvede dále starší tituly divadla ANPU: Romeo a Julie, Zvoník od Matky Boží, Čertův švagr a Dvě pohádky na břiše. Vedle divadla program nabídne i koncert Báry Zmekové a Christopha Schoenbecka, koncert skupiny Pivoňka a pánové a vystoupí tu i Tap Tap orchestra. Uskuteční se také křest románu Kobold aneb Přebytky něhy spisovatelky Radky Denemarkové.

Divadlo ANPU je experimentální, výtvarné divadlo, které na alternativní divadelní scéně funguje od roku 1999. V hlavní roli hrají všichni a všechno: herci, masky, loutky, hudba, stíny, dekorace i pohyb. Od roku 2005 je jeho domovskou scénou divadelní šapitó – stan, s nímž ANPU navazuje na dávnou tradici kočovných divadelních společností a putuje s ním městy a vesnicemi v Česku i v Evropě. Je nejen divadlem, ale i kinem, koncertním sálem, dílnou či hospodou. Principálkou, režisérkou a autorkou divadla ANPU je Bela Schenková.

rwi