ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20269 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival dokumentárních filmů Jeden svět bude v březnu

0 Richard Winter 30.1.2013

5. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět s podtitulem Bojíte se snášet? se uskuteční od 4. do 13. března v Praze a následně v dalších 40 českých a moravských městech. Pořadatelé chtějí rozpoutat debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci, které se podle nich objevují v poslední době v české společnosti

Festival nabídne 13 filmů z různých částí světa, které se věnují tématice rasismu, diskriminace a vyhledávání “obětních beránků”. Chybět nebudou ani české filmy ze sociálně vyloučených oblastí Česka. Hlavní tematická kategorie Bojíte se snášet? ale přinese i několik dokumentů, které mohou diváky v otázkách soužití a tolerance pozitivně inspirovat.

O hlavní ceny festivalu se budou ucházet snímky zařazené do hlavní soutěže a kategorie Máte právo vědět. Další kategorie Jednoho světa je Moc médií zkoumající vliv informace v dnešním světě. Filmy o západním i rozvojovém zdravotnictví uvede sekce Vedlejší účinky. Kategorie Cesty ke svobodě představí filmy o zemích s nedemokratickými režimy, v nichž pracuje humanitární organizace Člověk v tísni.

Festival bude letos provázet odlehčená grafika se zvířaty. Promítané dokumenty budou tradičně doprovázet debaty s tvůrci a odborníky, připraveny budou i panelové diskuze s mezinárodní účastí.