ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9154 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Den architektury letos připomene odkaz Franze Kafky

0 jsk 6.2.2024

Letošní čtrnáct ročník Dne architektury se uskuteční s podtitulem Proces proměny. Odkazuje tak mimo jiné na sté výročí úmrtí Franze Kafky, které bude jednou z hlavních programových linií a připomene nejen stavby spojené s tímto autorem či budovy související s literaturou, ale pozve i na místa s kafkovskou atmosférou.

Další z programových sekcí budou věnovány například tvorbě architektů Josefa Fanty a Karla Hubáčka a jejich spolupracovníků.

Největší architektonický festival u nás v loňském roce nabídl více než pět set akcí ve více než stovce měst po celé republice i na Slovensku a přilákal na 35 tisíc návštěvníků. Na nejrůznější architektonické procházky či exkurze ve společnosti architektů a odborníků na dané téma i další akce se mohou zájemci v letošním roce těšit na přelomu září a října, a to od pátku 27. září do čtvrtka 3. října 2024. Akce jsou realizovány ve spolupráci s místními spolky a architekty. Současně se Dnem architektury proběhne opět jeho sesterský festival Film a architektura.