ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9759 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Creepy Teepee zahájil předprodej, jména oznámí v únoru

0 Redakce 3.2.2011

Přehlídka současné  alternativní hudby Creepy Teepee se letos bude konat od 28. do 31. července v areálu kutnohorské galerie GASK. V úterý zahájila předprodej vstupenek.
Dramaturgové festivalu, umělecké sdružení A.M.180, se shodují s progresivním vedením Galerie Středočeského kraje na udržení Creepy Teepee ve smyslu přehlídky, která se vymezuje vůči většině tradičních letních hudebních festivalů. Dramaturgie je tak zaměřena na respektované kapely ve světové alternativě a zároveň představuje subžánry, které jsou naprosto nové napříč celosvětovou hudební a vůbec uměleckou scénou.

„Creepy Teepee od začátku existence nepředstavuje běžný komerční festival, jehož hlavním kritériem úspěšnosti bývá návštěvnost. Svou roli tu sehrává i edukativní charakter akce,“ říká Štěpán Bolf z A.M.180.

Jak už návštěvníci vědí z minulých ročníků, organizátoři příliš nereflektují  navyklou hierarchii v dělení kapel na headlinery a hlavní hvězdy.

„Naše publikum je otevřené novým podnětům, je vybíravější a hledá kvalitu. Proto dáváme v hlavním čase na hlavním pódiu prostor také těm kapelám, pro které to může být zcela první zkušenost, ale o jejichž potenciálu jsme coby dramaturgové přesvědčeni. Loni to byli například Former Ghosts z USA a záměr vyšel skvěle,“ vysvětluje Bolf.

Program se letos bude odehrávat kromě nádvoří a zahrady Jezuitské koleje i na další vnitřní scéně. Ta vznikne v prostorách refektáře a bude určena akustičtějším a ambientějším projektům. Jména prvních účastníků festivalu budou oznámena během února.

Čtyřdenní vstupenku na Creepy Teepee lze již pořídit v předprodeji sítě Ticketportal od 1. února do 30. března za 500 korun + poplatky, od 1. dubna do 31. května  za 650 korun + poplatky a od 1. června do 27. července za 800 korun + poplatky.

tz