ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5642 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival České hrady.cz začne příští pátek

0 Redakce 2.7.2010

Hudební festival České hrady.cz odstartuje v pátek 9. července na středočeském Točníku. Za šest lest let existence se tento putovní rozrostl z původních čtyř do pěti českých regionů a letos poprvé expanduje i na Moravu. Po Točníku, Kunětické hoře, Bezdězu, Švihově a Rožmberku nad Vltavou organizátoři doputují v rámci navazujícího festivalu Moravské hrady.cz na Bouzov, Veveří a Hukvaldy. Letos poprvé tak festival na hradech pokryje během osmi prázdninových víkendů kompletně celou Českou republiku.

Kapela Kryštof si připravila pro festival exkluzivní akustické koncerty. Prvním takovým vystoupením odstartuje v sobotu 10. července ve 12 hodin na Točníku. „Na festivalu České hrady.cz hrajeme pět koncertů tak, že otevíráme v poledne druhý festivalový den. Vycházíme vstříc těm fanouškům, kteří stále více píší o akustické sety,“ říká frontman Richard Krajčo.

Vedle Kryštof zahrají  ještě například Wohnout, Support Lesbiens, Monkey Business, Sunshine, Vypsaná Fixa, Aneta Langerová, Dan Bárta & Illustratosphere, PSH a pro děti i Kašpárek v rohlíku.

Vzhledem k tomu, že loni přišlo na 30 tisíc lidí, lze letos vzhledem k rozšíření předpokládat, že festivaly na hradech budou dohromady hostit 50 tisíc návštěvníků. V rámci akce vystoupí všichni přední čeští hudební interpreti, kteří jsou dle zkušeností organizátorů v rámci festivalové sezóny nejžádanější.

tz