ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5328 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Blues Alive láká na legendy

0 jsk 7.10.2022

Šestadvacátý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive, který proběhne od 17. do 19. listopadu v Šumperku, připravil bohatý hudební, nejen bluesový, program.

Jako hlavní lákadla vystoupí zásadní legenda své generace, pianista, varhaník a zpěvák Anthony Geraci (na snímku), americká kytaristka srbského původu Ana Popović, newyorská kytarová hvězda Popa Chubby, hráč na Hammondovy varhany Delvon Lamarr se svým triem nebo přední představitel akustické countrybluesové školy Jontavious Willis.

Festival speciálním blokem za účasti amerických a britských hudebníků a zpěvaček připomene letošní desáté výročí úmrtí zpěvačky Etty James a na odpoledním koncertu vzdá poctu Janu Spálenému. Celkově vystoupí během tří dnů v šumperském Domě kultury, který letos poprvé kromě hlavního sálu nabídne i druhé festivalové podium nazvané Jam Stage, a na dalších místech v celém městě přes třicet pět kapel a hudebníků od nás a ze zahraničí.

Koncertní program doplní výstava fotografií, noční jam sessiony, poslechové pořady, masterclass a projekce filmu. Velkou novinkou je slavnostní otevření stálé expozice Muzea Blues Alive v prostorách Vlastivědného muzea v Šumperku.