ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23228 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Beseda uzavřel ostatní programové bloky

0 jsk 21.6.2023

Oslavou aktuálních proudů nezávislé hudby je festival Beseda, který už dříve ohlásil vystoupení dublinské kytarovky The Murder Capital, Special Interest z New Orleans nebo Mandy, Indiana z Manchesteru.

Do hudebního programu, v němž jsou zavedená jména i hudební objevy, nově přibyli Horňácká cimbálová muzika Kubíci, raperka Wohden a písničkáři.

Stejně podstatné jsou ale také ostatní programové bloky. Populární podcast Balanc na festival přiveze Petr Bouška, chystá se také živá podoba podcastu Rapspot, literární podcast TL;DR nebo pořad ArtCafé, který přímo na festivalu natočí Ondřej Bambas. Jubilejní 30. ročník Besedy se uskuteční 4. a 5. srpna v moravském Tasově.

V programovém bloku tzv. Apollónovy návštěvy pořadatelé ctí podobná východiska jako v hudebním výběru, kde reflektují aktuální dění na domácí scéně. Hostem moderátora Radia Wave Petra Boušky v seberozvojovém podcastu Balanc bude psychoterapeutka Ema Sikora.

Tématem budou vztahy, rozchody i trendy v lásce a seznamování. Oblíbený pořad ArtCafé na ČRo3 Vltava pravidelně vyvětrává rozhlasový mikrofon v hudebních dílech Ondřeje Bambase. Do Tasova přijede s tématem ArtCafést: 30 let vs. 30. tisíc lidí a jeho hosty budou ředitel trenčínského festivalu Pohoda Michal Kaščák a ředitel Besedy Pavel Uretšlégr.

Tagy: ,