ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30086 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival 4+4 dny v pohybu zveřejňuje tituly programu

0 jsk 6.9.2023

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu vstoupí 6. října do podzimní části programu 28. ročníku, který vyvrcholí 14. října. Během devíti dnů festival na sedmi tradičních i netradičních místech v Praze nabídne sedm českých premiér a projektů a sedm zahraničních inscenací.

Zahraniční inscenace ve festivalovém programu se s nadhledem dotýkají aktuálních témat a originálně propojují umělecké žánry. Zahájení podzimní části festivalu bude patřit mimořádné multimediální inscenaci The Making Of Berlin (6. a 7. 10., Divadlo Archa).

„Uskupení Berlin z Belgie pracuje dokumentárními metodami na tématech, která se váží ke konkrétním městům nebo místům po celé planetě. Tentokrát se látkou jejich projektu stalo vyprávění berlínského pamětníka Fridricha Mohra, který byl za druhé světové války uměleckým ředitelem Berlínských filharmoniků. Tvůrci uskupení Berlin vyzbrojeni kamerami, technikou rozhovorů, střihovými tabulkami a herci, zobrazují realitu, jako to dělali kdysi malíři: s trochou více barev, živými úhly pohledu a štětcem, který prozrazuje kritický podtón. Tento velkorysý projekt listy De Standaard a De Morgen zařadily mezi deset nejlepších inscenací roku 2022,“ říká Pavel Štorek, spoluzakladatel festivalu 4+4 dny v pohybu, dramaturg a kurátor divadelní části.