ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28595 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival 4+4 dny v pohybu i ve staré secesní budově

0 Redakce 25.9.2020

Festivalu 4+4 dny v pohybu proběhne ve dnech 9. až⁠ 17. října. V jeho rámci se patnáct let uzavřená secesní budova Nové strašnické školy v Praze 10 a přilehlá zahrada promění v jedinečné centrum kultury a místo setkávání.

Jubilejní 25. ročník festivalu 4+4 dny v pohybu se zaměří na prezentaci domácí umělecké scény a téma vzdělávání. Nenadálé proměny, kterými v současnosti společnost prochází, reflektují organizátoři také festivalovým mottem Všechno je jinak.

„Dlouho jsme váhali, zda zachováme plánovaný zahraniční program, ale zhoršující se situace nás nasměrovala k českým umělcům a tvůrcům a zahraničním umělcům usazeným v České republice. Stejně tak jsme se rozhodli minimalizovat pohyb diváků a celý festival se odehraje na jediném místě s využitím rozsáhlé venkovní zahrady školy. Inspirace školním prostředím se odráží v celkové festivalové dramaturgii, která z různých úhlů pohledu zkoumá vztah společnost, kultura a vzdělávání,“ říkají organizátoři.

Festival nabídne výtvarné umění, divadelní premiéry, taneční představení, koncerty, dílny, diskuze a přednášky, vycházky, ale také speciální program věnovaný právě vzdělávání a pedagogice, zahrnující zážitkové hodiny s nejlepšími českými učiteli a konferenci o budoucnosti školství s názvem Kdo je tady učitel?