ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11102 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fenomenální Jeff Beck vystoupí v Praze

0 Redakce 26.1.2011

23. června se čeští  fanoušci dočkají dalšího splněného snu. V pražské Tesla Areně vystoupí vůbec poprvé v České republice britský hudebník Jeff Beck, který je považován za jednoho z nejdůležitějších a nejvlivnějších sólových kytaristů historie. Jeho žánrový rozsah sahá od blues rocku, hard rocku, heavy metalu, jazz fusion až po rock míchaný s elektronikou.

Je držitelem pěti cen Grammy, na další – včetně těch letošních – byl nominován. Do rock´n´rollové  síně slávy byl uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds (1992) a jako sólový hudebník (2009).

Kritici i fanoušci oceňují  jeho virtuozitou a mistrovské ovládání efektů, na druhé  straně svobodu a spontaneitu, se kterou se pohybuje mezi žánry. All Music Guide o Beckovi například napsal, že je „tak inovativní jako Jimmy Page, vkusný jako Eric Clapton a téměř tak vizionářský jako Jimi Hendrix.“

Jeho kariéra se vyznačuje neočekávanými zvraty a zákrutami, vždy ale míří jedním směrem – vpřed k novým výzvám. Beck byl členem mnoha seskupení a projektů, ve všech vždy zanechal jeho styl nesmazatelnou stopu. Ať už jako člen Yardbirds (po Eriku Claptonovi a před Jimmym Pagem), kteří v době jeho působení zažili nejúspěšnější a nejkreativnější období, či jako frontman The Jeff Beck Group.

Nahrával s mnoha hudebníky – například Mickem Jaggerem, Kate Bush, Stevie Wonderem, Janem Hammerem, ZZ Top či Brianem Mayem. Časopis Rolling Stone ho zařadil na 14. místo žebříčku nejlepších kytaristů historie.

Vstupenky v cenách od 799 do 1.799 Kč jsou k dostání od 25. ledna v síti Ticketportal a od 27. ledna v síti Ticketpro.

tz