ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5230 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fender přichází s inovativní akustickou kytarou

0 jsk 8.4.2021

Jeden z největších a nejvýraznějších světových výrobců kytar, společnost Fender, uvádí v těchto dnech na trh nový model akustické kytary: Acoustasonic Jazzmaster. Nástroj navazuje na futuristický design elektrické kytary Fender Jazzmaster z roku 1959, kterou proslavili umělci jako Kurt Cobain, Thurston Moore ze Sonic Youth nebo J Mascis z Dinosaur Jr.

Acoustasonic Jazzmaster má ambici změnit celé odvětví strunných hudebních nástrojů, jenž je po celá desetiletí definované jako „akustické“ nebo „elektrické“. Novinka totiž oba světy spojuje a zavádí tak novou kategorii akustické kytary nabízející i „elektrické“ tóny. Fender nový nástroj vyvinul s renomovaným výrobcem kytarového ozvučení, společností Fishman.

Mozkem Acoustasonic Jazzmasteru je ovládání, které dovoluje přepínat mezi bohatými akustickými i drsnými elektrickými zvuky. Ty lze navíc mixovat dohromady a vytvářet tím další zvukové palety. O samostatnou elektrickou část se stará speciálně vyvinutý snímač od předního amerického vývojáře Tima Shawa. Technologie Acoustasonic navíc hráčům umožňuje užívat si komfortu tvaru těla a krku elektrické kytary, na kterou se hraje pohodlněji než na větší akustické kytary.

Tagy: