ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6030 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Feministky pobouřily pisoáry v muzeu The Rolling Stones

0 Redakce 6.2.2012

Pisoáry ve tvaru loga skupiny The Rolling Stones pobouřily feministky, které navštívily muzeum skupiny v německém městě Lüchow. Mušle připomínající znak britské kapely, který v roce 1971 vymyslel John Pasche inspirován výraznými ústy zpěváka Micka Jaggera, jsou podle nich diskriminací žen.

Roda Ambrusterová, zástupkyně feministické skupiny, listu Los Angeles Times řekla: „Kdyby pisoáry byly ve tvaru rtů a jazyka, jak je to v originálním logu, nevadilo by nám to. Pisoáry v muzeu tvoří ale pouze rty, což je ve skutečnosti sexistické, protože muži vykonávají potřebu do úst, která jim mohou připadat ženská.“

Zakladatel muzea Ulrich Schroeder s výtkami nesouhlasí a prohlásil, že exponáty na toaletách zůstanou.

Muzeum otevřel loni v budově bývalého supermarketu ve svém rodném městě Lüchow v Dolním Sasku. Jeho historie ovšem sahá až do roku 1965, kdy Schroeder odcházel nadšený z koncertu kapely v Hamburku. Od té doby začal sbírat různé suvenýry, které nyní tvoří sbírku v muzeu. Jsou v něm podepsané kytary i fotografie, kulečník Keitha Richardse, originální vydání alb, na 400 triček kapely a další pozoruhodnosti.

Město Lüchow přispělo na vznik muzea částkou 100 tisíc eur s podmínkou, že bude otevřeno nejméně šest dnů v týdnu.

JŠp