ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6445 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Febiofest po jednadvacáté! Ocení Wajdu i Jarmusche, přidá hlas Ukrajině

0 Lucia Daňková 20.3.2014

21. ročník festivalu Febiofest vypukne dnes večer ve 20:00 na pražském Andělu v kině Cinestar. Na slavnostním zahájení budou promítány filmy Walesa: Muž naděje (Andrzej Wajda) a Přežijí jen milenci (Jim Jarmusch), nejdříve pro zvané, posléze je festival nabídne i filmovým nadšencům.   Na zahájení bude letos navíc sekce Hlas mladé Ukrajiny, která je zcela zdarma otevřena veřejnosti. Festival totiž podpoří Ukrajinu otevřeným dopisem všem lidem, kteří mají k filmu blízko.

 V soutěži Nová Evropa se utká 12 filmů

V den startu festivalu je samozřejmě známá 33 členná porota z diváků v čele s Theodorem Pištěkem, která rozhodne o Grand Prix letošního Festivalu. Vítěz dostane také 5 000€. V sérii 12 filmů uvidíte generační výpovědi, humorné příběhy, pohled na svět očima dítěte a další. Soutěž doplní bohatá sestava hostů, mezi nimiž jsou Valentin Hotea, Maciej Pieprzyca, Yariv Horowitz, a mnoho dalších.

“I ty jsi filmařem”

Letošní ročník nabídl ještě před začátkem letošního 21.ročníku soutěž pro mladé filmaře. Přesněji soutěž o film natočený na mobil či tablet. Z celkem 50 přihlášených je vybráno 6 finalistů. Ti své filmy přijdou uvést v neděli v sekci Speciální projekce. Celý seznam jejich filmů najdete je na stránkách festivalu. Filmy ocení a o vítězi rozhodnou hosté Srdan Goluboviuć, Yariv Horowitz a Olivier van der Zee. Vítěze soutěže vyhlásí na slavnostním zakončení festivalu.