ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7153 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Favoritem festivalu v Cannes je prý zatím film bratrů Coenových

0 Richard Winter 22.5.2013

Největším favoritem na zisk Zlaté palmy pro nejlepší film se na 66. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes je prý americká komedie Inside Llewyn Davis (V kůži Llewyna Davise), kterou natočili bratři Joel a Ethan Coenovi. Shoduje se na tom mezinárodní filmová kritika. Nové držitele Zlatých palem porota oznámí v neděli večer.

Snímek bratrů Coenových pojednává o trampotách folkového zpěváka v newyorské bohémské čtvrti Greenwich Village z doby před Bobem Dylanem. Deník The New York Times a bible filmového průmyslu Variety zdůraznily originalitu a emocionální náboj tohoto filmu.
Kritici ale dávají šanci na hlavní cenu také dalším filmům, především pak snímku Le passé (Minulost) od íránského režiséra Asghara Farhádího, a rovněž A Touch of Sin (Dotek hříchu), který natočil čínský režisér Ťia Čang-kche.

Na festival je přihlášeno 20 soutěžních snímků, účastníci festivalu shlédli zatím jen polovinu a preference kritiků se mohou ještě změnit. Rozhodující slovo bude mít mezinárodní porota, které letos předsedá americký režisér Steven Spielberg. V porotě zasedá mimo jiné americká herečka Nicole Kidmanová, rakouský herec Christoph Waltz, britská režisérka Lynne Ramsayová či její tchajwanský kolega Ang Lee.