ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7202 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fast Food Orchestra vydává album Vezmu tě s sebou

0 jsk 10.12.2020

Hudební skupina Fast Food Orchestra vydává v pořadí již deváté studiové album s názvem Vezmu tě s sebou. Album vyjde 11. prosince. a bude se jednat o druhou desku, kterou skupina nahrála v českém jazyce.

Kapela působí na hudební scéně od roku 1998 a dá se považovat za jednoho z průkopníků stylu ska a reggae u nás. Fanoušci se mohou těšit na celkem 11 nových skladeb ale také na online koncert, na kterém skupina album pokřtí. Křest se uskuteční 17. prosince a bude streamován na sociální sítě skupiny. Album vychází u vydavatelství Championship music.

Podle členů skupiny má album jasný koncept a tím je cesta ve všech podobách. Ať už fyzická nebo i ta životní. „Cesta se na desce objevuje v podstatě v každé písničce. Je to i určitá symbolika toho, co teď jsme, kam jsem dozráli a kde se cítíme dobře,“ říká o albu Filip Vondrášek aka Fido, frontman Fast Food Orchestra.

Několik skladeb z nového alba má svůj původ z podniknutých cest samotného Fida. Například titulní singl alba má své počátky při jamování na střeše domu v Senegalu. Píseň Pláže zase vznikla ve vesnici Montanita v Ekvádoru.