ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5627 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Farma je nejnovější dílo autora úspěšného a oceňovaného románu Dítě číslo 44

0 Richard Winter 20.4.2016

Tom Rob Smith, autor celosvětového bestselleru Dítě číslo 44, se ve své nové knize Farma ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Čtenáři a kritici nešetří superlativy, mnozí Farmu hodnotí ještě lépe než Dítě číslo 44.

„Samota a izolace, to jsou skutečné spouštěcí mechanismy pro psychické problémy. Lidé by své příběhy neměli držet v tajnosti, měli by o nich mluvit, podělit se s ostatními lidmi,“ říká Smith. Strhující knihu plnou mrazivých příběhů, které se postupně rozplétají, aby výsledek předčil vaše očekávání, vydává Knižní klub v edici Světový bestseller.

Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na farmě v idylické vesničce v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.” Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,” ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…” Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…

Tom Rob Smith se po studiích v Cambridge a v Itálii živil jako scenárista. Dráhu prozaika nastoupil v roce 2008 titulem Dítě číslo 44, prvním ze zamýšlené série thrillerů situovaných do Ruska minulého století. Svým debutem okamžitě zaujal čtenářskou i kritickou obec – byl přeložen do 36 jazyků a získal 7 mezinárodních cen. V roce 2015 vznikla jeho filmová adaptace v produkci Ridleyho Scotta, natáčelo se v Čechách a některé z rolí ztvárnili čeští herci. Vysoko nastavenou laťku kvality se autorovi podařilo udržet i v obou volných pokračováních životních osudů rodiny Děmidovových, prózách Utajovaný projev a Agent 6. V současné době Smith žije v Londýně.