ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5135 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fanoušci Twenty One Pilots se dočkali

0 jsk 27.5.2024

Čekání se poněkud protáhlo, protože americká kapela Twenty One Pilots chtěla nahrát klipy ke všem písním na desce. Nová deska Clancy nicméně konečně vyšla.

První náznaky projektu autoři odhalili už v únoru roku 2021 při propagaci předchozího alba Scaled and Icy, když se zpěvák Tyler Joseph nechal slyšet, že závěrečná skladba alba Redecorate funguje jako „záměrný náznak toho, co chce kapela dělat dál“.

Temnější tón písně skutečně vybočuje z jinak třpytivě-barevného zvuku svého mateřského alba. V rozhovoru ze září 2022 Joseph potvrdil, že příští album kapely uzavře příběh postavy Clancyho a fiktivního města Dema, které byly představeny na jejich pátém albu Trench (2018).

Následně 15. února 2024 byly na streamovacích platformách aktualizovány obaly alb Scaled and Icy, Vessel (2013), Blurryface (2015) a Trench tak, že byly částečně zakryty červenou páskou. Krátce nato začali lidé na sociálních sítích zveřejňovat, že obdrželi od kapely tajemné dopisy. Ve stejnou dobu se v mnoha zemích začaly objevovat billboardy a plakáty s novým logem kapely.

22. února 2024 kapela zveřejnila na svých sociálních platformách video s postavou, která se představuje jako Clancy. Ve videu shrnuje příběh předchozích tří alb a jeho několika pokusech o útěk z Dema. Hlavní postava se na desce vrací do Trenche, aby osvobodila své spoluobčany z Dema se svou nově získanou zázračnou mocí z alba Scaled and Icy. Album Clancy vzniklo ve spolupráci s Paulem Meanym, který byl významným producentem i u alba Trench a asistoval při produkci dvou písní z alba Scaled and Icy.

Americké duo se také chystá na světové turné s názvem The Clancy World Tour. To započne 15. srpna v americkém Denveru a vyvrcholí 14. května 2025 v Londýně. Předtím však kapela ještě zavítá do pražské O2 areny, a to 12. dubna 2025.