ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5571 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fanoušci protestují proti vzpomínkovému koncertu na Jacksona

0 Redakce 26.8.2011

Několik fanklubů zesnulého zpěváka Michaela Jacksona se spojilo, aby organizátorům chystaného vzpomínkového koncertu, jež je naplánovaný na 8. října do velšského Cardiffu, poslalo otevřený dopis. V něm jejich členové požadují zrušení akce. Pětatřicet fanklubů z celého světa to obhajuje tím, že je „odsouzená k neúspěchu“.

Jednou z věcí, kterou pořadatelům v čele se zpěvákovou matkou Katherine, fanoušci vyčítají, je to, že koncert se má konat v době soudního přelíčení s Conradem Murrayem, osobním lékařem Krále popu. Ten se bude zpovídat z neúmyslného zabití svého pacienta.

V otevřeném dopise, který je na stránkách Fans Against Michael Forever Tribute na Facebooku, kritizovali i přehnaně vysokou cenu vstupenek, nejasnosti kolem toho, které charitativní organizace obdrží výtěžek z koncertu, stejně tak neschopnost pořadatelů garantovat účast ohlášených účinkujících.

Uvedli také, že když  na seznam účinkujících přibyla skupina Kiss, bylo to zneuctění odkazu Michaela Jacksona. Baskytarista Gene Simmons totiž minulý rok v rozhovoru pro časopis Classic Rock prohlásil, že podle jeho názoru byl Jackson pedofil.

Společnost Global Live Events, která akci pořadatelsky kryje, zatím nezveřejnila, kolik vstupenek již prodala. Kapacita stadionu Millenium, na němž se má uskutečnit, je 75 tisíc diváků.

JŠp