ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6246 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fanoušci detektiva Hercula Poirota se dočkají jeho nového případu

0 Richard Winter 5.9.2013

Fanoušci belgického detektiva Hercula Poirota se dočkají nového pokračování jeho dobrodružství. Autorkou však nebude Agatha Christie, ale britská autorka Sophie Hannahová, která napsala osm psychologických thrillerů. Christie zemřela v roce 1976. Jednačtyřicetiletá Hannahová tak napíše první autorizované pokračování knih své slavné předchůdkyně.

Nová kniha ještě nemá název, ale vyjde v září příštího roku a její děj se bude odehrávat mezi dvěma světovými válkami. Nebudou v ní vystupovat obvyklí Poirotovi spoluhráči, kapitán Hasings a inspektor Japp. “Kdyby tam oba byli, myslím, že by to příliš vypadalo, že chci jen napsat román jako od Agathy Christie. Chtěla bych napsat román o Poirotovi, který zapadá do ostatních knih o něm, ale je také svébytný,” vysvětlila Hannahová.

Agatha Christie vydala první knihu s Poirotem v roce 1920 (Záhada na zámku Styles) a poslední (Opona, Poirotův poslední případ) v roce 1975.

Vnuk slavné detektivkářky a předseda společnosti Agatha Christie Ltd Mathew Prichard podle agentury AP připustil, že rozhodnutí povolit napsání nového Poirota souvisí i s tím, že by to mohlo zvýšit prodejnost ostatních knih jeho babičky.
Agatha Christie napsala na 80 detektivních románů a povídkových sbírek, stejně jako 19 her. Dosud se prodalo na dvě miliardy výtisků jejích knih. V tomto směru ji překonala jen Bible a William Shakespeare.