ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13793 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Falcon Lake vstoupí v dubnu do kin

0 jsk 29.3.2023

Již 27. dubna vstoupí do českých kin romantický, strašidelný i vtipný kanadský film Falcon Lake. Jeho hrdinou je stydlivý třináctiletý Bastien, jenž přijíždí s rodiči na letní dovolenou k jezeru Falcon Lake, které je opředené strašidelnými historkami.

V krajině, která je občas idylická a občas přízračná, potkává o tři roky starší dívku Chloé a navazuje s ní nerovný, ale vzrušující vztah, ze kterého se rychle vyklube první láska.

Prvotina slavné kanadské herečky Charlotte Le Bon měla premiéru v prestižní canneské sekci Quinzaine des réalisateurs. Film spojuje uvolněnou letní atmosféru, indie romantiku a prvky mysteriózního hororu v originální a pestrý filmový koktejl. Film vzbudil nadšené reakce kritiky, která hovoří o „výjimečně suverénní režii debutového filmu“ (Variety), jenž je „jemným a dojemným portrétem první lásky“ (Screen).

Falcon Lake připomene americké nezávislé filmy o dospívání, ale přidává k nim onu těžko popsatelnou ingredienci, kterou proslula kanadská provincie Québec a tamní filmaři jako Denis Villeneuve, Xavier Dolan či Philippe Lesage. Komiksem inspirovaný snímek je lahůdkou pro mladé publikum i pro milovníky chytrých žánrových filmů.

Tagy: ,