ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18259 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fair Play se dostalo do výběru na evropské Oscary

0 jsk 17.9.2014

Do širšího výběru padesáti filmů ucházejících se o tzv. evropské Oscary se dostal jako jediný za Českou republiku snímek Fair Play režisérky Andrey Sedláčkové. Byl už uveden v soutěži MFF Karlovy Vary, před sebou má v říjnu uvedení na festivalu BFI v Londýně, v soutěži ho diváci uvidí v Jižní Koreji v Busanu a uveden bude i na dalších festivalech.

„Z výběru do nominací mám především obrovskou radost, protože je oceněním všech, ať už uměleckých či technických profesí, kteří na filmu pracovali. Film Fair Play vznikal mnoho let, byl nesmírně náročný a museli jsme s producenty z Negativu společnými silami překonávat mnohé překážky. A osobně jsem potěšená, protože jsem ještě nikdy na žádnou takovou cenu nominována nebyla. A také, že je to evropská cena, protože já jsem přesvědčená a evropství praktikující Evropanka! Navíc si myslím, že téma dopingu za totality je téma pro cizinu neznámé a překvapivé,“ uvedla Andrea Sedláčková.

Evropská filmová akademie vyhlásí v listopadu nominace a slavnostní ceremoniál předání evropských cen proběhne 13. prosince v Rize.

Tagy: ,