ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30400 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Expozici plakátů Alfonse Muchy doplní vítězná trofej Davis Cupu

0 Richard Winter 23.4.2013

Expozici plakátů Alfonse Muchy ze sbírky bývalého světového tenisty číslo 1 Ivana Lendla (na snímku) doplní vítězná trofej Davis Cupu, takzvaná “sakátová mísa”. V Obecním domě v Praze bude vystavena od 29. května po dobu sedmi dnů. Od 10. dubna, kdy byly plakáty zpřístupněny veřejnosti, si je prohlédlo už přes 18.000 návštěvníků.

Salátovou mísu, kterou Lendl získal v roce 1980 jako člen týmu československých tenistů a po dlouhých 33 letech ji znovu vloni vybojovalo Česko v dramatickém finále nad Španěly, uvidí návštěvníci přímo ve výstavních sálech. Její vystavení je načasováno tak, aby instalaci mohl být přítomen i autor sbírky – Ivan Lendl.

V souvislosti s instalací poháru dojde 29. dubna k posunutí otevírací doby výstavy. Výjimečně se pro veřejnost otevře až v 11:30. Po ostatní dny se zpřístupnění výstavy nemění; je otevřena po celý týden od 10 do 19 hodin, a to až do konce července.

Návštěvníci vidí nejen ucelenou kolekci grafických prací, které Muchu světově proslavily, ale také další exponáty – kalendáře, pohlednice nebo návrhy obalů potravin. K výstavě vychází katalog, který obsahuje reprodukce všech exponátů Lendlovy sbírky a více než 100 přípravných kreseb, skic a tisků také z dalších sbírek. Kromě tradičních upomínkových předmětů pořadatelé připravili i nákladnější dárky, na místě je možné podle výběru zhotovit reprodukci plakátu ve vysoké tiskové kvalitě nebo zakoupit například luxusní šátky ze stoprocentního hedvábí s muchovskými motivy.