ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27816 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Exkluzivní premiéra videoklipu: Goodfellas – No You Around

0 Redakce 25.9.2009

Skupina GOODFELLAS představuje exkluzivně prostřednictvím PLAY.CZ videoklip k skladbě No You Around z nového alba/EP Sweet And Lowdown.

Image

 

Kdo klip režíroval a kde se natáčel?

Klip pro nás natáčel kamarád Martin Vrbický, který točí videa pro bikery pod značkou Fullface Productions. Režie sama je potom „kolektivní dílo“ Martina a Gonzála. Natáčeli jsme v Polsku u Baltského moře. Zaparkovali jsme načerno v jednom národním parku a celou dobu jsme se klepali strachy, abychom nedostali pokutu.

Proč právě polské Baltské moře?

Jednak je to nejbližší moře, navíc jsme nechtěli plné pláže s turisty na jihu, ale drsnější prostředí severního pobřeží Evropy. Jamie byl na tomtéž místě asi půl roku před natáčením na výletě s přítelkyní a moc se jim tam líbilo, takže lokaci do určité míry „prolobboval“. Taky jsme čekali, že se na severu bude dát aspoň trochu surfovat. Počasí nás ale zradilo – bylo nádherně a skoro bezvětří. Vybaveni surfy jsme nakonec skončili u „cákání se“ a klasické letní pohody.

Prozradíte, kolik vás klip stál peněz?

Dohromady asi 15 tisíc korun. Nejdražší na tom všem byla technika a benzín. Práci a nápady jsme si dodali sami ve spolupráci s Martinem, takže jsme klip pořídili docela levně. Ale jenom těsně. Vezli jsme sebou drahý agregát, který se díky písku několikrát zastavil. Martin k tomu dodnes vysypává z veškeré techniky písek. Způsobené škody nám naštěstí neúčtoval, to bychom prodělali kalhoty.

Budou další videoklipy?

Rádi bychom teď během turné natočili nějaké živáky, protože chceme zachytit náladu koncertů. Jinak cokoli dalšího chystáme asi až na jaro.

O čem je píseň No You Around?

Překvapivě je skladba dost ponurá. Říkám překvapivě, protože v klipu jsme všichni vysmátí a užíváme si na pláži príma pařbu. Pokud ale někoho, koho máte rádi, necháte doma a jedete se někam bavit, určité nostalgii a stesku se neubráníte. Text No You Around navíc pracuje s metaforami spojenými s vodou, i to nás přivedlo k nápadu natáčet u moře.


Přečtěte si také velký rozhovor s Goodfellas.