ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11616 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Evropským cenám MTV dominovala Lady Gaga

0 Redakce 7.11.2011

Americká popová  vokalistka Lady Gaga se stala největší hvězdou letošního předávání  evropských hudebních cen MTV Europe Music Awards 2011. Ceremoniál se uskutečnil v neděli večer v severoirském Belfastu a výsledky ovlivnilo více než 158 milionů hlasů diváků z celého světa.

Lady Gaga získala čtyři prvenství a při svém vystoupení přímo v hale opět dokázala, že je momentálně jednou z nejlepších performerek šoubyznysu. Bravurně a ve vší parádě zazpívala i odtančila svou písničku Marry The Night, která je předmětem jejího nejnovějšího videoklipu, jehož se zpěvačka stala režisérkou.

Vítězství získala v kategoriích Nejlepší umělkyně, Nejlepší písnička, Nejlepší videoklip a Nejvěrnější fanoušci. Posledně jmenovaná kategorie byla v letošním roce vyhlášená jako nová a odměňuje zpěváka, k němuž fanoušci chovají největší sympatie a projevují je na koncertech nebo sociálních sítích.

Při přebírání ceny za písničku Born This Way Lady Gaga řekla: „Je to nejpravdivější písnička, jakou jsem kdy napsala, a album Born This Way je nejpravdivější album, jaké jsem natočila.“

Mezi ostatními oceněnými se skví taková jména, jakými jsou Justin Bieber, Bruno Mars nebo 30 Seconds To Mars. Největší překvapení se konalo v kategorii Nejlepší světový umělec. Prvenství získala korejská skupina BIGBANG, která prezentuje hity takových hvězd, jakými jsou například Britney Spears nebo Lena.

Slavnostní ceremoniál se konal v Odyssey Areně v Belfastu a na místě ho vidělo osm tisíc diváků. Během dvouhodinového programu se jako vystupující hosté představili Justin Bieber, David Guetta, Lady Gaga, Bruno Mars, Coldplay, Red Hot Chili Peppers, Jessie J, LMFAO, Snow Patrol a Queen.

Výsledky

Nejlepší písnička
Lady Gaga – Born This Way

Zpěvačka roku
Lady Gaga

Zpěvák roku
Justin Bieber

Debut roku
Bruno Mars

Nejlepší popový  umělec
Justin Bieber

Nejlepší hiphopový  umělec
Eminem

Nejlepší rockový  umělec
Linkin Park

Nejlepší alternativní  umělec
30 Seconds To Mars

Nejlepší videoklip
Lady Gaga – Born This Way

Nejlepší koncertní  vystoupení
Katy Perry

Nejlepší fanoušci
Lady Gaga

Nejlepší mezinárodní  umělec
BIGBANG

Jaroslav Špulák