ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29718 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Evropské filmové ceny ovládl film Čtverec

0 jsk 11.12.2017

Udělování Evropských filmových cen 2017, které proběhlo v sobotu v Berlíně, ovládl snímek Čtverec, který natočil švédský režisér Ruben Östlund. Uspěl v kategoriích Evropský film, Evropská komedie, Evropský režisér, Evropský scenárista (Östlund), Evropský herec (Claes Bang) a Evropský producent (Josefin Asberg).

Drama Bez lásky režiséra Andreje Zvjaginceva získalo ceny v kategoriích Evropský kameraman (Michail Krichman) a Evropský skladatel (Evgueni Galperine a Sacha Galperine). Nejlepší herečkou se stala Alexandra Borbély za výkon ve filmu O těle a duši.

Titul S láskou Vincent, který režírovali Dorota Kobiela a Hugh Welchman, prohlásili evropští akademici za nejlepší animovaný film. Anna Zamecka obdržela trofej za dokument Přijímání. Mezi krátkými filmy nemá přemožitele Timecode, který režíroval Juanjo Giménez Peňa.

Cenu za celosvětový přínos si připsala francouzsko-americká filmařka Julie Delpy. Cenu za celoživotní dílo si z rukou Agnieszky Holland převzal ruský filmař Aleksandr Sokurov, který si v děkovné řeči vzpomněl i na zesnulého polského režiséra Andrzeje Wajdu.

jsk

Tagy: