ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6468 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Evropská unie poskytne prostředky české kultuře

0 jsk 21.9.2022

Česká republika může mezi lety 2024 a 2027 využít prostředky z Evropské unie, které mají výrazně podpořit růst kulturních a kreativních odvětví (KKO).

Do programu EIT Culture and Creativity se budou moci přihlásit tuzemské subjekty z oblastí audiovize, hudby, literatury, gamingu, architektury, designu, scénických umění nebo tradičních řemesel.

Evropský inovační a technologický institut mezi přihlášené projekty ze všech unijních zemí rozdělí částku v přepočtu 3,6 miliard korun. Jde dosud o nejvyšší sumu zaměřenou na inovace a vznik nových řešení v oblasti KKO. Navíc EU poskytne další podpůrné programy pro rozvoj těchto odvětví.

Co všechno musí Česká republika udělat pro to, aby o tyto zdroje nepřišla, představí největší summit kulturních a kreativních odvětví v Evropě – European Creative Industries Summit 2022. Ten se pod záštitou Předsednictví České republiky v Radě EU, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva kultury a hlavního města Prahy uskuteční v pražské La Fabrice 22. a 23. září. Snímek je ze zasedání ECB Network v rakouském Grazu.