ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6387 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eurovize bude příští rok v Liverpoolu

0 jsk 10.10.2022

Hostitelem příštího ročníku písničkové soutěže Eurovision Song Contest bude v květnu 2023 Liverpool. Semifinálová kola se tam uskuteční 9. a 11. května a finále 13. května.

Soutěž se bude konat ve Velké Británii poté, co Evropská vysílací unie (EBU) rozhodla, že letošní vítěz, Ukrajina, nebude moci kvůli ruské invazi akci uspořádat. Velká Británie, respektive její zpěvák Sam Ryder, skončila letos na druhém místě. Vyhrála ukrajinská skupina Kalush Orchestra.

Ve finále výběru města, které bude příští Eurovizi hostit, byl s Liverpoolem skotský Glasgow, který byl favoritem britských sázkových kanceláří. Uchazečská města měla prokázat, jak by uměla reflektovat ukrajinskou hudbu a kulturu.

Výběr Liverpoolu v prohlášení ocenila i skupina Kalush Orchestra. Váží si podle svého prohlášení toho, že se akce odehraje v rodném městě skupiny Beatles. Zajímavostí také je, že partnerským městem Liverpoolu je ukrajinská Oděsa.

Británie bude hostit soutěž Eurovize podeváté, což je rekord. Naposledy uspořádali tuto soutěž v Británii v roce 1998, a to ve městě Birmingham.