ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10299 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eurotrialog nabídne hvězdy i naděje

0 Redakce 6.8.2010

Festival Eurotrialog Mikulov uvede o příštím víkendu již svůj 12. ročník. Dramaturgie po celý rok mapuje českou nezávislou scénu a do Mikulova zve ty nejlepší, které objeví, aby se zde představili na jednom pódiu po boku  zavedených umělců.

Vedle stálic české  scény (Sto zvířat, Plastic People Of The Universe, Traband, Načeva, Fast Food Orchestra, Midi lidi) se představí řada nadějí (např. Kazety, Kuzmich Orchestra, Wotienke, Poletíme? včetně bloku umělců vydavatelství Indies MG: Poslední výstřel, Už jsme doma, Helemese, All Star Refjúdži Band, Jiří Dědeček s kapelou Úterý). Program doplní zahraniční hosté. Zejména maďarské Cimbaliband provází pověst cimbálového rock’n’rollu a frontman kapely je oprávněně nazýván Chuckem Berrym na cimbál.

„Výběrem nekomerční hudby se chceme odlišit od běžné festivalové produkce v ČR a ukázat směr, kterým se vyvíjí česká, ale i středoevropská hudba. Nezajímá nás popmusic, zajímají nás nové postupy, nové tváře, nové naděje,“ vysvětluje za pořadatele Romek Hanzlík.

Mikulov se stane startovacím můstkem pro zajímavou a nabitou sezonu skupiny Už jsme doma, kteří jen pro tuto jednu příležitost pozvali zakládajícího člena Jindru Dolanského, aby si na festivalu společně zakoncertovali. Saxofonista Dolanský svou specifickou hrou určil a nastavil charakteristický sound Už jsme doma a již mnoho let není nijak hudebně aktivní. Sami členové skupiny berou mikulovské vystoupení jako velký svátek.  Není tajemstvím, že zakladatel mikulovského festivalu Romek Hanzlík patřil dlouhá léta mezi kmenové hudebníky skupiny.

Už jsme doma v těchto dnech vydali  v USA CD Jeskyně na značce  Cunieform Records. Skupina se do USA chystá na několikatýdenní podzimní turné. Čeká je také společný projekt se skupinou The Residents a náročný podzim vyvrcholí velkolepým koncertem k pětadvacetiletému výročí skupiny v pražské Arše.

tz