ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16810 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eric Clapton vystoupí 29. května 2020 v Praze

0 jsk 4.10.2019

Britský kytarista, zpěvák a skladatel Eric Clapton vystoupí po sedmi letech v pražské O2 areně. Koncert, který odstartuje jeho měsíční evropskou letní turné, se uskuteční 29. května 2020. Prodej vstupenek bude zahájen 11. října 2019.

Clapton s sebou do Prahy přiveze i své dlouholeté spolupracovníky Nathana Easta (baskytara), Paula Carracka (klávesy), Chrise Staintona (klávesy), Doyla Bramhalla II (kytara), a vokalistky Sharon Whiteovou a Katie Kissoonovou.

Od dubna do září letošního roku absolvoval turné v Asii, Spojených státech a několika evropských zemích. Na konci září ještě potěšil fanoušky svou účastí na americkém Crossroads Guitar Festivalu, na kterém se během dvou dnů sešli při jedinečné spolupráci nejlepší kytaristé světa.

Čtyřiasedmdesátiletý hudebník je mimo jiné členem Rokenrolové síně slávy, držitelem 18 cen Grammy včetně ceny za celoživotní dílo nebo Řádu britského impéria. Prestižní hudební magazín Rolling Stone ho zařadil na druhé místo v žebříčku 100 nejlepších kytaristů všech dob.