ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7802 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Eminem prozradil detaily o novém albu

0 Redakce 1.11.2008

Eminem v rozhovoru pro britské BBC Radio 1 poodkryl podstatu spolupráce s dlouholetým producentem svých alb Dr. Drem. Na novince Relapse, která by se podle neověřených informací měla na trhu objevit 1. prosince, se totiž tradičně rozdané karty mezi umělcem a producentem promíchaly, což může mít zajímavý dopad na výsledek.

Po poslední Eminemově desce Encore z roku 2004 do té doby bujná mediální vřava postupně utichla a nezachránilo to ani „kolaborační“ album předělávek Re-Up z roku 2006. Po dvou letech se tedy Mathers vrací na scénu a tentokrát mu prý bylo dovoleno skutečně se zaměřit na psaní skladeb.
Pět měsíců děláme s Dr. Drem ve studiu a máme spoustu materiálu. Mnohem víc, než na kterékoli jiné album, které jsem udělal s ním jako producentem,“ prohlásil Eminem.

Dre dostal sedadlo spolujezdce. Chtěl jsem si šáhnout na produkci, nicméně na spolupráci s ním je skvělé to, že má absolutně šílené beaty. Můžu rapovat, můžu psát a přitom se nemusím starat o to, jak má znít ten či onen beat, jaká má být hlasitost virblu atd. Jsem svým způsobem zhýčkaný raper, protože o tohle všechno se postaral Dre,“ vysvětluje Eminem nové kvality spolupráce, která připomíná spíše rozdělení kompetencí mezi rockovou kapelou a producentem, než obvyklé r´n´b či popové projekty.

Ve stejném rozhovoru pro britskou veřejnoprávní stanici Radio 1 navíc vyjádřil podporu demokratickému kandidátovi Baracku Obamovi: „Nechci se moc vměšovat do politiky, protože tomu nerozumím. Řítíme se však do recese, promiňte to klišé, a myslím, že Barack je naše příležitost, jak vypoklonkovat poslední zbytky Bushovi administrativy. Mohl by to být svěží vítr.