ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7767 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Emeli Sandé vydá v červnu novinku

0 jsk 16.4.2019

Multiplatinová zpěvačka a držitelka Řádu britského impéria Emeli Sandé přijde s novým albem Real Life. Vyjde 7. června. Cesta k nové desce byla pro Emily lemována mnohými pochybnostmi o sobě samé, které však vyústily v objevení svého skutečného já a její nejlepší verze.

„Zejména těm, kteří byli někdy marginalizováni, opomíjeni nebo sráženi na kolena neviditelnou silou útlaku, která je neustále přítomná, chci skrze poslech alba propůjčit naději, důvěru a sílu. Album by mělo fungovat jako baterie – na jeho konci by se měl každý cítit nabitý,” objasňuje zpěvačka.

Multiinstrumentalistka s nezaměnitelně hutným a výrazným hlasem Emeli Sandé začínala jako písničkářka britské urban scény. Později prorazila jako vysoce oceňovaná textařka a skladatelka písní pro hvězdy hudebního průmyslu, jakými byly například Alicia Keys, Rihanna nebo Katy Perry. Následně vydala debutové sólové album Our Version of Events, které se stalo nejprodávanější deskou roku 2012.

Druhé album Long Live the Angels se zase stalo se nejprodávanějším britským ženským počinem za rok 2016. Co do ocenění posbírala Sandé čtyři Brit Awards a stala se členkou Řádu britského impéria za přínos hudbě. Je autorkou hitů Read All About It, Next To Me a Beneath Your Beautiful.

Tagy: