ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26895 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Elvis Presley tak, jak ho neznáme

0 Redakce 27.7.2010

Legacy Recordings ve spolupráci s Elvis Presley Enterprises, Inc. a Viva ELVIS od Cirque du Soleil v ARIA Resort & Casino v Las Vegas vydají společně album Viva ELVIS – The Album. Bude jím vzdán hold Elvisovi Presleymu a jeho hudbě ve stylu 21. století a zazní na něm hlas zpěváka ve zcela novém kontextu. Viva ELVIS – The Album se dostane do obchodů na celém světě v listopadu letošního roku.

Postmoderní studiové mistrovské dílo přinese ducha a podstatu Elvise nahlíženou dnešní perspektivou a zároveň prohlubuje revoluční prvky obsažené v jeho hudbě. Na počinu uslyšíme jeho původní zpěv zasazený do širokého spektra nových hudebních aranžmá. Tento nový zvuk odrazí Elvisovu všestrannost a schopnost mistrovsky zvládnout všechny hudební žánry, od Delta blues po rockabilly, od syrového soulu po gospel, od jižanského folku po vegaský pop, přičemž zahrnuje i prvky stylů jako garážový rock, punk, urban a hip-hop.

„Viva ELVIS je svůdný hudební zážitek,“ říká Adam Block, Senior Vice President/General Manager v Legacy Recordings. „Je to album plné nápadů a zní tak současně, že úplně přirozeně přenáší a zasazuje Elvise do kontextu dnešní doby a oslovuje fanoušky všeho věku a hudebního zaměření. Skladby znějí svěže a nově, úplně vás dostanou a omámí. Jsou důkazem toho, jak neobyčejný umělec Elvis nejen byl, ale zůstává i v dnešní době.“

„Jak by asi zněly Elvisovy skladby, kdybychom je poprvé nahrávali až dnes?“ ptá se producent a hudební aranžér alba Erich van Tourneau, hudební režisér a aranžér Viva ELVIS od Cirque du Soleil. „Chtěli jsme zachovat ducha a duši Elvise Presleyho, ale zároveň jsme chtěli postavit jakýsi most mezi jeho hudbou a budoucími generacemi fanoušků.“

Van Tourneau a Bombardier měli k dispozici desítky tisíc samplů Elvisova hlasu a propojovali tyto nejrůznější sekvence a zvuky do skladeb, přičemž někdy změnili i detaily (tóninu či tempo). Během práce na Viva ELVIS – The Album se van Tourneau pokoušel zdůraznit a zesílit emocionální náboj skladeb tím, že klasické nahrávky obohatil o prvky žánrů jako ragga, punk nebo hip-hop. Zároveň ale nechtěl přestat ctít a chápat podstatu původních nahrávek.

Viva ELVIS – The Album coby oslava Elvisova neutuchajícího hudebního génia bjude obsahovat skladby z 50. let, kdy byla jeho sláva na vzestupu, z filmových soundtracků, z doby triumfálního návratu na pódia v roce 1968 i z revolučních vystoupení v Las Vegas.

tz