ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14688 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Elvis Costello, Springsteen a Jay-Z na inauguraci Baracka Obamy

0 Redakce 11.1.2009

Jedním z nejvíce řešených témat posledních měsíců od ohlášení výsledků prezidentských voleb v USA je, kteří umělci vystoupí na inauguraci Baracka Obamy ve Washingtonu DC.

Po všech spekulacích, jsou konečně známa první potvrzená jména. Jsou mezi nimi Elvis Costelo a Sam Moore. Z nepotvrzených  zdrojů zatím prosáklo, že by demokrata na koncertě v Harman Center of the Arts v Washington DC měli 20. ledna podpořit také Bruce Springsteen, Stevie Wonder a Barbra Streisand. Jak se uvádí uvádí na stránkách BBC News, speciálními hosty události budou mimo jiné filmový režisér Spike Lee a herci Anne Hathaway, která se do povědomí širší veřejnosti zapsala hlavně díky rolím v komedii Deník princezny a oskarovém snímku Zkrocená hora, Richard Schiff, který ztvárnil jednu z hlavních roli v seriálu Západní křídlo, a hvězda ze Zoufalých manželek Marcia Cross.

Muzikanti uspořádají u této příležitosti vlastní večírky. Jay-Z pořádá 19. ledna koncert v Warner Theatre ve Washingtonu. O den později v Marriott Wardman Park hotelu vystoupí další rapper Ludacris a Big Boi z hiphopového dua Outkast A jak se dovídáme z MTV News, připojí se k nim také David Banner, Bobby Valentino, Lil' Jon a T-Pain. Svou účast údajně potvrdili také Dionne Warwick a Yolanda Adams, a k vidění budou i – Chaka Khan, George Clinton, Kirk Franklin, Harold Melvin And The Blue Notes, Dennis Edwards, Isaiah Washington a Reggie Miller.

Bruce Springsteen má dle informace z místních washingtonských médií hrát před inauguraci koncert zdarma – 18. ledna vystoupí na schodech Lincolnova Memorialu.
Výbor pro inauguraci prezidenta zveřejnil v úterý 6. ledna tiskovou zprávu, v které se uvádí, že slavnostní zahájení 56. prezidentské inaugurace se bude konat právě na schodech Lincolnova Memorialu v neděli, 18. ledna, Springsteen však nebyl mezi hosty uveden jmenovitě. Pořadatelé jen poznamenali, že k vidění budou „někteří z největších interpretů světového zábavného průmyslu, aby oslavili naše společné dědictví a nový směr.” Nicméně Fox News už v pondělí 5. ledna vystoupili se zprávou o tom, že výbor pozval Springsteena na oficiální inaugurační slavnosti ve Washingtonu, jakožto i Stevieho Wondera, Barbru Streisand, Jonas Brothers a Miley Cyrus.