ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10309 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Elton John opustil Twitter

0 jsk 13.12.2022

Britský popový zpěvák a skladatel Elton John oznámil, že odchází ze sociální sítě Twitter. Jako důvod uvedl nespokojenost se změnou pravidel v souvislosti s dezinformacemi, kterou na této platformě zavedl nový majitel Elon Musk.

„Celý život jsem se snažil lidi hudbou spojovat. Je mi smutno, když vidím, jak nyní dezinformace náš svět rozdělují. Rozhodl jsem se Twitter dále nepoužívat, neboť umožňuje šíření takových dezinformací bez kontroly,“ napsal zpěvák ve svém posledním příspěvku na platformě.

Musk v reakci na rozhodnutí Eltona Johna vyjádřil naději, že zpěvák se jednoho dne k používání této sociální sítě vrátí. BBC připomíná, že od doby, kdy Musk v říjnu koupil Twitter za 44 miliard dolarů, vyvolala tato platforma několik kontroverzí, od šíření dezinformací o onemocnění covid-19, které nově nikdo nekontroluje, až po znovuobnovení některých zrušených účtů či službu předplaceného ověření uživatelů.

V důsledku těchto změn opustilo Twitter několik známých osobností včetně herců Jima Carreyho a Whoopi Goldbergové či supermodelky Gigi Hadid. Všichni označili jako hlavní důvod svého odchodu právě nového majitele platformy Elona Muska.

Tagy: